in

Běloruské ministerstvo zahraničí informovalo o útoku na svou ambasádu v Londýně

Útok na běloruskou ambasádu v Londýně (Velká Británie) byl proveden večer 19. prosince. V důsledku incidentu byl zraněn jeden diplomat, informovala tisková služba Ministerstva zahraničních věcí Běloruska.

Zpráva uvádí, že 19. prosince skupina lidí nejprve poškodila fasádu diplomatické mise, poté zaútočila na běloruské diplomaty, kteří dorazili na místo.

“Neznámé osoby způsobily zaměstnanci ambasády vážnou újmu na zdraví, byla nutná neodkladná lékařská pomoc,” uvedla ambasáda v prohlášení.

Charge d’affaires Velké Británie byl předvolán na ministerstvo zahraničí Běloruska. Byl proti němu podán důrazný protest a také požadavek na důkladné vyšetření incidentu a postavení viníků před soud. Minsk také požadoval informovat běloruskou stranu o průběhu procesních úkonů a jejich výsledcích.

Podle běloruského ministerstva zahraničí lékaři zraněnému diplomatovi diagnostikovali zlomený nos, lehký otřes mozku a traumatickou zlomeninu zubu. Skupina útočníků se po příjezdu strážců zákona pokusila o útěk, část z nich však byla zadržena.

Zdroj
Foto: twiter.com

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Vůdce komunistů na Slovensku označil NATO za zločineckou organizaci

Gazprom zastavil tranzit plynu do Německa