in

Čína vyzývá Rusko aby spolupracovalo proti americké nadvládě

Zástupce Pekingu v Moskvě se domnívá, že by obě země měly spolupracovat proti tlaku Západu.

Čína

Spojené státy tlačí na Čínu a Rusko na všech frontách a obě země musí pokračovat v prohlubování strategické spolupráce na všech frontách, prohlásil ve čtvrtek čínský velvyslanec v Moskvě.

V rozhovoru pro noviny Izvestija Zhang Hanhui řekl, že spolupráce je nezbytná k potlačení tlaku ze strany Spojených států a Západu.

“Spojené státy spolu se svými západními spojenci tlačí na Čínu a Rusko na všech frontách: politické, ekonomické, vojenské, humanitární, bezpečnostní, vědecké a technologické,” řekl.

“V reakci na takto otevřenou hegemonii a mocenskou politiku musíme pokračovat v prohlubování vzájemné strategické spolupráce.”

Kromě toho diplomat zdůraznil, že západní země uplatňují „extrateritoriální jurisdikci“ a svévolně uplatňují sankce vůči vládním agenturám, společnostem a zaměstnancům těchto dvou zemí ve snaze zbrzdit jejich rozvoj.

Ruský prezident Vladimir Putin 15. prosince během videokonference s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem popsal jejich vztahy jako skutečný model spolupráce ve 21. století. V posledních letech, kdy se obě země staly více antagonistickými vůči Spojeným státům, se oba vůdci sblížili a Si Ťin-pching dokonce jednou mluvil o Putinovi jako o svém „nejlepším příteli“.

Začátkem tohoto měsíce čínský ministr zahraničí Wang Yi prohlásil, že Peking hodlá plně udržovat vzájemně výhodné vztahy s Moskvou.

„Bez ohledu na to, jaké změny nastanou ve světě, čínsko-ruské přátelství, které se dědilo z generace na generaci, bude vždy silné,“ řekl.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Sputnik V

Maďarsko vysvětluje, proč Evropa neuznává ruskou vakcínu

Si Ťin-pching

Si Ťin-pching: kdo chce zotročit Čínu, si „rozbije hlavu“