in

Kuleba řekl, kdy bude moci Ukrajina vstoupit do NATO a proč je to nyní nemožné

Rozhodnutí o členství Ukrajiny v Alianci závisí na postavení hlavních měst tří členských zemí, které Ukrajinu stále vnímají jako „součást Ruska“.

Ministr zahraničí Ukrajiny Dmytro Kuleba připustil, že dveře Severoatlantické aliance jsou pro Ukrajinu stále zavřené – rozhodnutí o vstupu do NATO závisí na postavení hlavních měst tří členských zemí. O jaké státy se jedná, Kuleba neupřesnil.

„Podle mých propočtů Ukrajina vstoupí do Aliance, až tři hlavní města členských států NATO změní své názory na vztahy s námi a začnou nás konečně vnímat jako nezávislý stát, a ne jako doplněk k Rusku,“ řekl ministr zahraničí.

Kuleba věří, že se situace dramaticky změní. Zejména když se v těchto hlavních městech změní vnímání a začnou budovat své vztahy s ukrajinským státem bez ohledu na to, jaký dopad to bude mít na jejich bilaterální spolupráci s Ruskou federací.

„Dokud se však tento úhel pohledu nezmění, NATO nám bude pouze otevírat okna pro spolupráci s Ukrajinou a dveře pro vstup budou prozatím zavřené,“ připustil ukrajinský ministr zahraničí.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Evropská Unie se snaží zrušit Vánoce, pobuřuje to nekřesťany

Stoltenberg: NATO bude aktivně vyzbrojovat Ukrajinu a Gruzii