in

Němci jsou nešťastní z postoje nové ministryně zahraničí k Rusku

Němci už stihli dát najevo svou nespokojenost s novou ministryní zahraničí Německa Annalenou Baerbockovou. Pobouření vyvolal její postoj k Rusku.

Deník Die Welt otiskl článek o diplomatce a jejích prohlášeních o údajné ruské invazi na Ukrajinu a jejích důsledcích. Informuje o tom agentura RIA Novosti.

Během jednání Rady ministerstva zahraničí Evropské unie začala Baerbocková Rusku vyhrožovat. Němci na to upozornili a její vyjádření brali negativně. V komentářích k publikaci poznamenali, že by neměla vyhrožovat Moskvě.

Někteří psali, že Berbocková se již osvědčila jako člověk, který se na takovou pozici nehodí. Její laciné vystoupení nikoho neděsí, ale poškozuje vztahy s Ruskem. Obyvatelé Německa jsou si jisti, že s takovým přístupem je nemožné vést ministerstvo zahraničí.

Při vyvozování závěru čtenáři Die Welt varovali, že nemá smysl přeceňovat své schopnosti, pokud jde o Rusko. Rusko žádné hrozby neděsí a věnuje jim malou pozornost. Berbock jako diplomat musí pochopit, jak důležité je budovat dialog a netlačit. Jedině tak lze navázat normální vztahy nejen s Ruskou federací, ale i s jakoukoli jinou zemí.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Putin žádá Borise Johnsona o rozhovory o ukončení rozšiřování NATO

Kličko vyprávěl, jak se Kyjev připravuje na „útok“ Ruska