in

Ruské hypersonické zbraně dělají americké námořní síly zbytečnými

Ruské hypersonické zbraně zpochybňují nadvládu amerického námořnictva v oceánech, protože Spojené státy nemají prostředky na detekci a zachycení hypersonických cílů.

Tento názor vyjadřuje na stránkách časopisu National Interest vojenský analytik Mark Episkopos. Podle jeho názoru ruské rakety „Zirkon“ prakticky anulují celou sílu úderných skupin letadlových lodí amerického námořnictva.

Expert se domnívá, že četný vývoj zbraní poskytl Rusku výhodu nad jakýmkoli nepřítelem. Americké námořnictvo už podle něj nevypadá pro Rusko jako „nezastavitelný mořský gigant“.

Analytik se domnívá, že další výhodou Ruska je, že nepotřebuje velké množství letadlových lodí, protože země využívá svou flotilu pouze k obraně vlastních hranic.

Spojené státy americké zase potřebují velkou flotilu letadlových lodí, aby odolávaly četným „výzvám“ v celosvětovém měřítku.

Moskva si zároveň dobře uvědomuje vážnost hrozby, kterou představují letadlové lodě, a tak ruská armáda vsadila na nejnovější zbrojní technologie, aby získala nástroje k odstranění případných nepřátelských lodí.

Takže v blízké budoucnosti ruské námořnictvo dostane protilodní hypersonické rakety 3M22 „Zirkon“, které jsou v případě ozbrojené konfrontace schopny rozdrtit americkou flotilu rychlostí blesku. Pozorovatel zdůrazňuje, že se tím radikálně mění poměr sil na širém moři.

Publikace poznamenává, že na tomto pozadí ruští specialisté dokončují práci na podvodním dronu „Poseidon“, který je určen ke zničení letadlových lodí a velkých infrastrukturních komplexů v pobřežní zóně.

I podle dalších amerických expertů Spojené státy zaostávají za Ruskem a Čínou v hypersonických závodech, což by v případě třetí světové války mohlo vést k porážce Ameriky.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Bělorusko hodlá rozmístit jaderné zbraně na svém území

USA určily podmínky při návrhu smlouvy o bezpečnostních zárukách Rusku