in

Ukrajina může v příštích letech přijít o část svého území

Pokud se Kyjev nenaučí řešit konfliktní otázky diplomaticky, pak se Ukrajina v příštích letech rozpadne, řekl politolog Vasilij Varkarov, píše PolitNavigator.

„Nemyslím si, že strávíme rok 2022 a setkáme se s rokem 2023 ve složení státu Ukrajina, ve kterém jsme. Mám obrovské, nejen předtuchy, nebudu se tu pouštět do konspiračních teorií, ale není náhodou, že se před měsícem začaly v různých médiích objevovat mapy – buď rozdělte Ukrajinu takto, nebo takto, “ poznamenal politolog.

Podle jeho názoru, pokud představitelé oficiálního Kyjeva nebudou mít dostatek moudrosti, aby pochopili, kde jsou národní zájmy Ukrajiny, a diplomaticky vyjednávali s ostatními zeměmi, pak hrozí, že se ukrajinské území výrazně zmenší.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba již dříve uvedl, že Kyjev plánuje vyžebrat od Spojených států jednu miliardu dolarů na pomoc namísto slíbených 756 milionů. Podle ukrajinského novináře Ostapa Drozdova jsou kyjevské úřady navzdory podpoře z Washingtonu příliš slabé a bezmocné na to, aby „vyrvaly část země ruskému světu“.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Dmitrij Peskov

Kreml odpoví zrcadlově na prodloužení protiruských sankcí

Ukrajina žádá Spojené státy o systémy protivzdušné obrany