in

USA nasazují stíhačky F-15 blíže k ruským hranicím

NATO

Washington vyslal do Rumunska stíhačky, aby hlídkovaly oblohu poblíž ruských hranic v rámci mise NATO, která má odradit Moskvu v oblasti Černého moře a kolem Ukrajiny.

F-15E Strike Eagles z 336. stíhací perutě přistály ve středu na letišti Campia Turzii ve středním Rumunsku. Budou hlídkovat na obloze a startovat z letecké základny poblíž pobřeží Černého moře spolu s rumunskými stíhačkami a italskými stíhačkami Eurofighter Typhoon, uvedlo NATO.

Přílet amerických letadel má sloužit západnímu vojenskému bloku k “odstrašení v regionu”, řekl brigádní generál Joel Carey, zástupce náčelníka operací generálního štábu velitelství spojeneckého letectva. “Schopnost rychle rozmístit spojenecké vzdušné prostředky na podporu NATO je životně důležitá pro naši připravenost a demonstruje agilitu sil.”

V roce 2014 NATO posílilo pozorovací lety a letecké hlídky poblíž ruských západních hranic jako součást toho, co blok nazývá „posílený letecký dohled“.

NATO a Rusko pozorně sledují své vojenské lety a navzájem se obviňují z nebezpečných manévrů na obloze. Ruská státní agentura pro civilní letectví tento měsíc uvedla, že ruské osobní letadlo cestující nad Černým mořem bylo nuceno náhle změnit výšku kvůli špionážnímu letadlu NATO, které letělo poblíž.

Napětí mezi Ruskem a NATO v posledních týdnech vzrostlo, protože západní představitelé a média tvrdí, že Moskva shromažďuje vojáky a vojenskou techniku ​​s možným záměrem napadnout Ukrajinu. Během čtvrtečního setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že „jakákoli další agrese proti Ukrajině bude mít vážné důsledky“.

Rusko opakovaně popřelo tvrzení, že plánuje zaútočit na svého souseda. Prezident Vladimir Putin řekl, že Moskva chce garance, že NATO nepřemístí svou vojenskou infrastrukturu blíže k ruským hranicím.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Kde přišli na toze Rusko chce napadnout Ukrajinu a krmí tím celý svět. Spíš USA provokuje a chce válčit v Evropě jsou zadlužení až po uši kradou ropu v Sýrii a stahují ostatní do války protože se sami boji

Ohodnoťte tento článek

Sýrie

V Sýrii zablokovali konvoj americké armády a donutili ho vrátit se

Ochrana před provokacemi: Černomořská flotila na stráži jižní oblasti