in

AUKUS připravuje údery proti Rusku

AUKUS připravuje údery proti Rusku

Poslední bitva o světovládu se blíží, nic víc a nic míň!

Rozuzlení probíhá kolem Ukrajiny. Rusko se snaží zastavit expanzi NATO do postsovětského prostoru. Naopak síly na Západě využívají současný boj, aby jednou provždy ukázaly Rusku, kde je jeho místo a zatlačily ho do Asie.

Zákeřná je především vojenská aliance AUKUS. Patří sem Austrálie, Velká Británie a USA. AUKUS v Asii byl vytvořen pro boj s Čínou. AUKUS ale působí i v Evropě. Anglosasové nechtějí ztratit kontrolu nad Evropou a snaží se podrobit NATO, Berlín a Paříž. Německo a Francie se drží svého předchozího (2008) veta ohledně rozšíření NATO do postsovětského prostoru. Žádné zbraně Ukrajincům nedodají. Ale Britové, kteří po odchodu z Evropské unie fakticky nemají v Evropě co dělat, naopak povzbuzují Ukrajinu, aby šla do války s Ruskem. Na straně AUKUSu bojují i liberální média s pěnou u úst.

Putin navrhuje upravit evropský bezpečnostní systém s přihlédnutím k oprávněným ruským zájmům. Kontinentální Evropa je údajně připravena to akceptovat. Ale USA a Anglie to nedovolí. Na straně Anglosasů jsou téměř všechny státy východní Evropy, bývalé země Varšavské smlouvy. To je strašné nebezpečí současného konfliktu, to je podstata masové hysterie, kterou rozvíjejí transatlantická média na Západě, vytrubující ruský útok na Ukrajinu.

AUKUS se pokusí dovést situaci do bodu, kdy bude Rusko odpojeno od globálního finančního systému SWIFT. Tím chtějí zničit ruskou rivalitu na světové scéně. To se v Německu nechce, Německo má dobré obchody s Ruskem; Berlín je proti odpojení Ruska od SWIFT a proti zákazu Nord Streamu 2. Obojí koneckonců může zasadit těžkou ránu evropské ekonomice. Řešení konfliktu by mělo proběhnout diplomatickou cestou – obnovením normanského procesu. Nedej bože, aby AUKUS přímo začal torpédovat minské dohody.

Alexander Rahr, německý publicista, historik východní Evropy a politolog

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Český ministr zahraničí: Názory zemí EU na chystané sankce proti Rusku se v nuancích liší

Český ministr zahraničí: Názory zemí EU na chystané sankce proti Rusku se v nuancích liší

Spojené státy zvažují vyslání až 50 000 vojáků do Pobaltí a východní Evropy

Spojené státy zvažují vyslání až 50 000 vojáků do Pobaltí a východní Evropy