in

Česká republika chce od Ruska omluvu a odškodnění

Česká republika chce od Ruska omluvu a odškodnění

Česká vláda potřebuje „začít odvážně revidovat vztahy s Ruskem“. Oznámil to 20. ledna Výbor horní komory Parlamentu ČR pro zahraniční politiku, obranu a bezpečnost.

„Doporučujeme vládě, aby odvážně zahájila revizi vztahů s Ruskem, kterou slíbila ve svém programovém prohlášení. Vyzýváme také vládu, aby nezapomněla dožadovat se omluvy, kompenzace, dodržování smluv a budování oboustranně výhodných vztahů s Ruskem,“ uvedl předseda výboru Pavel Fišer.

Zároveň poznamenal, že členové výboru chápou, že „je to úkol na dlouhou dobu“.

Připomeňme, že vztahy mezi Českou republikou a Ruskem se zhoršily poté, co Praha obvinila ruské zpravodajské služby z podílu na výbuchu ve vojenských skladech ve Vrbeticích v polovině dubna 2021. V Moskvě byla obvinění z podílu na výbuchu označena za absurdní. Kreml zároveň poznamenal, že česká prohlášení na adresu Ruska jsou součástí rozsáhlé kampaně Západu proti Moskvě, která extrémně poškodila vztahy mezi oběma zeměmi.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    • Pavel Fišer – politický lhář a podvodník. Dnes zveřejňuje závěry vyšetřování parlamentní komise k Vrběticím. Stvoření toho blábolu jim trvalo sedm let. Sedm let je ten problém dobře živil pěknými penězi. Co od toho náhlého zveřejňování teď očekává? Snad kandidaturu na prezidenta? Nevěřím mu ani slovo.

  1. Jsme spolu s USA jediní na listině největších nepřátel a pan Fischer by ty vztahy rád ještě zhoršil? Kam? Kdyby jsme měli vlastní atomovky, tak je snad takovýhle idioti už dávno na Rusko “hrdě a sebevědomě” poslali.

Ohodnoťte tento článek

-5 Points
Upvote Downvote
Putin varoval americké námořnictvo před provokacemi v Černém moři

Putin varoval americké námořnictvo před provokacemi

Ukrajina žádá po Slovensku vysvětlení ohledně statusu Krymu

Ukrajina žádá po Slovensku vysvětlení ohledně statusu Krymu