in

Moskva dala Praze podmínku k normalizaci vztahů

Moskva je připraveno vztahy s Českou republikou normalizovat, ale pod jednou podmínkou. Oznámila to 13. ledna oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharovová.

Moskva

„Souhlasíme s tím, že vztahy je třeba dostat ze slepé uličky. To na 100%. A my jsme na to v podstatě připraveni. S ohledem na vývoj pozitivní agendy se však podívejme, jak budou vyjádření nového šéfa českého ministerstva zahraničí implementována českou stranou. Je to na Praze,“ komentovala nedávné prohlášení českého ministra zahraničí Jana Lipavského o jeho záměru hledat cesty, jak rozmrazit dialog s Moskvou.

Rusko podle ní nikdy neusilovalo o přerušení vztahů s Českou republikou a nebylo iniciátorem provokací, které přivedly vztahy téměř na nulu.

Připomeňme, že rusko-české vztahy eskalovaly po 17. dubnu 2021, kdy česká vláda zveřejnila zprávu české kontrarozvědky, podle níž byly ruské speciální služby obviněny z podílu na explozích v muničních skladech v obci Vrbětice v roce 2014. Poté si Praha a Moskva vyměnily vzájemné vyhoštění diplomatů ze svých zemí. Rusko v květnu přidalo Českou republiku na seznam nepřátelských států. Později předchozí šéf českého ministerstva zahraničí Jakub Kulhánek řekl, že pro zahájení normalizace vztahů by Moskva měla republiku z tohoto seznamu vyřadit.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    • nějaké soudy údajně proběhly již předtím a o žádných agentech se vůbec nezmiňovali—-vše je vymyšlené jako ta válka, že Rusko útočí- neútočí na nikoho, ale vidí jak se američtí supové blíží, zásobujíraketami ukrajinskou mafii a nacionalisty a vrahy z IS jenž se přidávají na stranu ukrajinské mafie, válku musí vyprovokovat západ, protože je to stálo již mnoho peněz co narvali do ukrajinců-ale i ukáčka to nebudou mít zadarmo:)))) oni to ale nechápou

  1. Nevím, možná je to podvrh na internetu, ale tento týden jsem narazil na vyjádření jednoho z vyšetřovatelů a vypadalo věrohodně. “Jednalo se o dva občany české republiky ve věku 20 až 35 let, nikoliv “Mata a Pata z Ruska”. Část zbraní (snad i munice) bylo nalezeno u nich doma, další u jejich známých. Policie není schopna uhlídat 13,5 km trasy současnými prostředky kolem areálu.”

  2. Já jsem viděla video policejního vyšetřovatele, který o tom mluvil a říkal, že mají ve vazbě dva muže, takže to je pravda, dokonce byl v uniformě a říkal že jedinný kdo “za to může, že je on sám– to znamenalo konec toho videa a asi ho pravděpodobně někdo donutil, aby mlčel—–

Ohodnoťte tento článek

Rusko

Rusko může zvýšit dodávky plynu do Evropy – Novak

Trump

Trump obvinil Bidena ze zhoršení vztahů s Ruskem