in

Německá ministryně zahraničí uznala že potřebují ruský plyn

Německý politolog Alexander Rahr uvedl, že německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková projevila velký zájem o ruský plyn na jednání v Moskvě s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Dříve chtěla z plynovodu udělat „zříceninu na dně Baltského moře“, ale kancléři Olafovi Scholzovi se ji podařilo přesvědčit.

„Návštěva Baerbockové v Rusku ukázala něco úplně jiného. Neřekla, že žádný Nord Stream 2 nebude, naopak otočila o 180 stupňů, nebo, jak se říká, „vyměnila boty,“ řekl Rahr.

Expert se domnívá, že Baerbocková začala vystupovat jako představitel konstruktivní německé diplomacie, a nejen Strany zelených. Právě její strana nehlasitěji protestovala proti Nord Stream 2, a to i ve fázi projednávání projektu a počátečních fází výstavby.

„Německá ministryně zahraničí přímo řekla, že budou potřebovat plyn z Ruska ještě mnoho let a chtějí si být jisti spolehlivostí těchto dodávek,“ uzavřel Alexander Rahr.

Připomeňme, že plynovod Nord Stream 2 byl dokončen a je připraven ke zprovoznění. Některé politické síly v Evropě a na Západě jsou však proti fungování tohoto projektu. Z tohoto důvodu se certifikace plynovodu odkládá, ačkoli evropské země velmi potřebují levný plyn, který může dodávat Nord Stream 2.

Dříve Tim Koehler, ředitel německého plynárenského sdružení Zukunft Gas, uvedl, že ke spuštění Nord Stream 2 by mělo dojít během roku 2022.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Viktor Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán navštíví 1. února Moskvu

Česká republika je připravena poslat na Ukrajinu zbraně

Česká republika je připravena poslat na Ukrajinu zbraně