in

Putin s plynem porazil Evropu

Britský list Daily Express zveřejnil článek, v němž se uvádí, že Vladimir Putin porazil Evropu tím, že souhlasil se zvýšením dodávek plynu do Číny.

Putin

Autor článku Anthony Ashkenazi se domnívá, že Putin a Si Ťin-pching jsou blízko uzavření dohody o výstavbě nového plynovodu Power of Siberia 2. Očekává se, že bude dodávat objemy plynu srovnatelné s objemy plánovanými pro evropské země prostřednictvím Nord Stream 2.

„Dohoda zdvojnásobí export do Číny, ročně se bude přepravovat až padesát miliard kubíků zemního plynu přes velký nový plynovod Power of Siberia 2. To přichází v době, kdy zbytek Evropy zažívá vážnou energetickou krizi, “- uvedl autor článku.

Ruský vůdce dříve uvedl, že je nerozumné, aby Evropa bránila spuštění Nord Stream 2, protože dodatečné objemy plynu by snížily ceny paliva. Samotné evropské země přispěly ke zvýšení cen pohonných hmot uvedením ruského plynu do zpětného chodu.

Potrubí vyžaduje, aby německá spolková síťová agentura dokončila certifikaci provozovatele potrubí. V listopadu byla pozastavena, protože regulátor měl za to, že Nord Stream 2 AG by měla vytvořit německou dceřinou společnost a znovu zažádat o certifikaci jejím jménem. Rusko očekává, že certifikace bude dokončena během první poloviny roku 2022.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. článek jsem nečetl,jeho autor nadpis stačil.
    Evropa se s plynem porazila SAMA.

    V dnešních dnech protéká JAMALem zpět z Německa plyn od GAZPROMu do Polska a Ukrajiny kam jej Německo posílá- při stavu německých zásobníků plynu z minulého týdne 43%.
    To vše se děje na začátku zimního období.

Ohodnoťte tento článek

koronavirus

V jižní Francii byl objeven nový kmen koronaviru

Bělorusko a Rusko ukazují Západu silné spojenectví