in

Šéf SPD Tomio Okamura kritizoval projev šéfa vlády

Tomio Okamura
Tomio Okamura

Šéf strany “Svoboda a přímá demokracie” (SPD) Tomio Okamura označil novoroční projev šéfa české vlády za “povrchní”. Informovala o tom 2. ledna televize ČT24.

Tomio Okamura řekl, že premiér Petr Fiala správně pojmenoval problémy, kterým republika čelí, ale „bohužel jménem vlády nenabídl konkrétní řešení těchto problémů,“ řekl Okamura. Okamura řekl, že premiérův projev byl zklamáním a “povrchní”.

Okamura přitom zopakoval, že řešením je odmítnout takzvanou Zelenou dohodu a vystoupit ze systému EU pro obchodování s emisemi (EU ETS).

Připomeňme, že premiér Petr Fiala ve svém novoročním projevu k národu řekl, že nadcházející rok bude nejtěžší v historii moderní samostatné České republiky a za hlavní problémy označil vysoké ceny energií, pandemii a inflaci. Fiala přitom minulou vládu obvinil, že žila „ze dne na den“.

Všimněte si, že expremiér Andrej Babiš zase řekl, že obvinění Petra Fialy proti minulé vládě jsou „lži“ a že si Fiala připravuje „alibi“ pro případ neúspěchu opatření ke stabilizaci situace.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Sergej Lavrov

Kyjev dostane adekvátní odpověď v případě vojenské provokace na Donbasu – Lavrov

Stepan Bandera

Izrael odsoudil Kyjev za uspořádání nacistického pochodu na počest Bandery