in

USA jmenovaly pět nejsmrtelnějších ruských zbraní

USA

Prvních 5 nejnebezpečnějších typů zbraní vlastněných Ruskem uvedl 1. ledna bývalý americký důstojník, vojenský publicista pro 19Fortyfive, Brent Eastwood.

Podle jeho názoru Rusko vyrábí jaderné zbraně, které jsou jedinečné svými vlastnostmi. Na první místo dává Eastwood torpédo “Poseidon” s obrovským rozsahem ničení, které je v současné době vyvíjeno. Podle něj dokáže zasáhnout cíl na obou pobřežích Spojených států a jeho pomalé přibližování jej do značné míry ztěžuje odhalit.

Expert také vyzdvihl systém protivzdušné obrany S-400 “Triumph”, který je schopen ničit jak pilotovaná letadla a některé typy dronů, tak i řízené a balistické střely v okruhu až 400 kilometrů. Tyto komplexy již koupilo Turecko, Sýrie, Čína a Indie.

Další místo v hodnocení Eastwoodem je uděleno raketovému systému protivzdušné obrany Pantsir S-1, který je vybaven dvěma 30mm kanóny a 12 řízenými střelami země-vzduch.

Další pokročilou zbraní Ruska je podle pozorovatele deníku útočný vrtulník Mi-28NM – modernizovaná verze vrtulníku Mi-28N “Night Hunter”. Maximální rychlost Mi-28NM je 290 km/h, dolet je 450 km. Ve svém arzenálu má 30 mm kanón a řízené protitankové i konvenční střely.

Raketové systémy Yars, určené k odpalování mezikontinentálních balistických střel, jsou na konci hodnocení. Pohyby komplexu jsou podle experta těžko zjistitelné a příprava na odpálení raket trvá sedm minut.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Rus chce ziskat celou Evropu. Ukrad Krym, ukrad Donbas a ted miři jeho zištnost na celou Ukrajinu. No a co mu bude bránit napadnout a ukrast Slovensko, Česko. Američani a Rus stejni jsou. S rozdilem tim, ze rusa a jeho bídu Evropa nechce.

  2. Já bych si velmi přál aby Rusko trvalo na předložených podmínkách a agresivní, rozpínavé, lačné NATO k porcování Ruska a jeho energetických surovin bylo donuceno se stáhnout ke stavu v roce 1997,což je jedním z požadavků ultimata.

Ohodnoťte tento článek

Evropa

Je na čase, aby Evropa přestala spoléhat na USA

řízené střely „Zirkon“

Ruské řízené střely „Zirkon“ budou rozmístěny v Sýrii