in

NATO zvýší dodávky zbraní Ukrajině

NATO zvýší dodávky protiletadlových a protitankových systémů na Ukrajinu

NATO zintenzivňuje dodávky protitankových a protiletadlových systémů a také munice na Ukrajinu, uvedl v neděli generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

NATO zvýší dodávky zbraní Ukrajině

“Pokračujeme ve zvyšování naší podpory tím, že dodáváme Ukrajině více protitankových, protiletadlových systémů a munice, aby se země mohla účinně chránit,” řekl Stoltenberg v rozhovoru pro CNN.

Rusko zahájilo ve čtvrtek 24. února brzy ráno vojenskou operaci s cílem demilitarizovat Ukrajinu. Prezident Vladimir Putin v televizním projevu k Rusům řekl, že okolnosti „vyžadují od nás rozhodné a okamžité jednání, lidové republiky Donbasu požádaly o pomoc“.

Podle ruského vůdce bude mít veškerou odpovědnost za krveprolití na svědomí vládnoucí režim na Ukrajině. Vyzval ukrajinskou armádu, aby se neřídila trestními rozkazy ukrajinských úřadů, složila zbraně a odešla domů.

Později ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že ruské ozbrojené síly nezahájily žádné údery na města Ukrajiny: vojenská infrastruktura byla vyřazena z provozu vysoce přesnými prostředky. Civilní obyvatelstvo podle ministerstva není v ohrožení.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

-2 Points
Upvote Downvote
Evropská unie bude poprvé financovat dodávky zbraní Ukrajině

Evropská unie bude poprvé financovat dodávky zbraní Ukrajině

Rusko má nejen právo, ale i povinnost se bránit – Sýrie

Rusko má nejen právo, ale i povinnost se bránit – Sýrie