in

Prezidentku Slovenska obviňují, že je pod vlivem USA

Prezidentku Slovenska obviňují, že hájí americké zájmy

Prezidentka Slovenska je pod vlivem USA. Oznámil to 1. února expremiér republiky a šéf strany Směr-sociální demokracie Robert Fico.

„Prezidentka pokračuje ve své politice zastrašování a ignoruje veřejné mínění. Čaputová potřebuje přiblížit k realitě své monotónní americké pozice a vypořádat se se skutečnými problémy Slovenska,“ zhodnotil prohlášení Zuzany Čaputové o nutnosti posílit východní křídlo NATO.

Podle jeho názoru je ona i vládní politici pod vlivem americké administrativy a slovenské úřady „ignorují elementární fakta“. Fico zároveň poznamenal, že skutečným problémem země není potenciální hrozba ze strany Ruska, ale bezuzdný růst cen a neschopnost slovenské vlády problémy země řešit.

Připomeňme, že již dříve Čaputová uvedla, že „posílení obrany východní hranice Slovenska, jakož i celého tzv. východního křídla NATO silami spojenců, je v našem vlastním zájmu“. Zároveň vyzvala spoluobčany, aby zachovali klid a chápali rozdíl mezi fakty a propagandou s tím, že v současné situaci kolem Ukrajiny má Rusko své oprávněné obavy a práva.

Podle ní jsou „mezi ruskými požadavky i takové, které si zaslouží být vyslyšeny, například návrh na zákaz některých zbraňových systémů v Evropě“.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

20 Points
Upvote Downvote
Lavrov zaslal Lipavskému vzkaz o nedělitelnosti bezpečnosti

Lavrov zaslal Lipavskému vzkaz o nedělitelnosti bezpečnosti

Orbán Putinovi: Neplánuji opustit post premiéra Maďarska, hodlám vyhrát volby

Orbán Putinovi: Neplánuji opustit post premiéra Maďarska, hodlám vyhrát volby