in

Srbsko neuvalí sankce na Moskvu

Srbsko neuvalí sankce na Moskvu

Navzdory přání vstoupit do Evropské unie se Bělehrad nepřipojí k protiruským sankcím, které západní země uvalují kvůli rozhodnutí ruského vedení uznat nezávislost Doněcké a Luhanské lidové republiky. Tento názor vyjádřil ředitel Nadace progresivní politiky, šéf projektu “Balkanista”, politolog Oleg Bondarenko.

Srbský prezident Aleksandar Vučić se Ruska nevzdá. Srbsko nikdy a za nic neuvalí sankce na naši zemi, to je zcela zřejmé. To jsou kecy a výmysly outsiderů srbského politického života. Vučič řekl to nejdůležitější: 80 % srbského lidu v každém případě podporuje Rusko. Jak víme – a jak jsme opakovaně viděli – prezident Srbska se řídí míněním občanů. Očekávat, že půjde proti lidem, je proto hloupé,“ cituje odborníka portál “Balkanista”.

Již dříve Alexander Vučić potvrdil, že Západ již vyvíjí tlak na Bělehrad, aby se připojil k protiruským sankcím. „Poselství z Evropy jsou naprosto totožná: chtějí demonstrovat jednotu. Dokážete si představit, jak na nás bude nyní vyvíjen tlak, abychom uvalili sankce na Rusko? Už jsem takové hovory obdržel,“ řekl Vučić. Zároveň uvedl, že naprostá většina Srbů bude vždy na straně Ruska.

Politolog připomněl, že právě za Alexandra Vučiče byla rusko-srbská spolupráce posílena konkrétními projekty ve všech oblastech interakce a lídři obou zemí nejsou jen kolegové, ale i přátelé, což potvrzují i ​​jejich častá setkání. Mimochodem, srbský prezident zdůraznil, že uznání nezávislosti DLR a LLR ze strany Ruska ho nepřekvapilo.

„Již dříve jsme mluvili s Putinem o Ukrajině a jako člověk, který ho dobře zná, mohu říci, že jsem očekával, že se situace vyvine tímto směrem,“ řekl Vučić.

Jakékoli pokusy o „narušení dobrých vztahů“ mezi oběma prezidenty budou podle ředitele Nadace progresivní politiky bezvýsledné.

„Aleksandr Vučič byl, zůstává a bude proruským politikem v Evropě,“ shrnul odborník.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

Kadyrov: Rusko nikdy nenechá na holičkách své vlastní lidi

Kadyrov: Rusko nikdy nenechá na holičkách své vlastní lidi!

Pozice amerických žoldáků byly zničeny severozápadně od Doněcka

Pozice amerických žoldáků byly zničeny severozápadně od Doněcka