in

Putin varoval americké námořnictvo před provokacemi

Putin varoval americké námořnictvo před provokacemi v Černém moři

Americké námořnictvo se po hrozivém varování ruského prezidenta Vladimira Putina ocitlo ve velmi nezáviděníhodné pozici. Informovali o tom čínští mediální experti.

Americké námořnictvo pod rouškou svobodné plavby rádo navštěvuje sporné vody a oblasti vysokého geopolitického napětí, aby vyvíjelo tlak na protivníky. Z první ruky to ví Rusko, které se v blízkosti jeho vod opakovaně setkalo s loděmi amerického námořnictva. Prudký nárůst provokací ze strany Spojených států a jejich spojenců v Černém moři podle čínských expertů nutí Ruskou federaci k mimořádným opatřením. Informuje o tom čínská edice NetEase. PolitRussia představuje exkluzivní převyprávění článku.

„Tváří v tvář hrozivým akcím ze strany Spojených států a jejich partnerů bude nejlepším způsobem reakce čelní protiútok,“ uvedli analytici v čínské publikaci.

Autoři NetEase uvedli, že v loňském roce došlo v Černém moři k několika extrémně nebezpečným incidentům. Nejvíce rezonoval z nich pokus britského torpédoborce proniknout do ruských vod u Krymu a v reakci na tyto akce musela ruská armáda zahájit varovnou palbu. Následně několik lodí amerického námořnictva vstoupilo do oblasti Černého moře, kde dráždily své protivníky z Ruska poněkud provokativními manévry. Na pozadí tak velkého napětí muselo Rusko učinit velmi tvrdý krok.

Ruský prezident Vladimir Putin vyslal americkému námořnictvu a jeho partnerům odrazující varování. Prohlásil, že Rusko by potopilo západní válečnou loď v Černém moři a takové tvrdé akce by nevedly ke třetí světové válce. Nikdo se nechce zapojit do konfrontace, kde nemůže být vítěz. Podle čínských expertů tato slova udělala obrovský dojem na západní země.

„Pokud se nás odvážíš provokovat, budeš bit. Po varování z Ruska se americká flotila ocitla v poměrně složité situaci,“ uvedli analytici z ČLR.

Putinovo prohlášení ukázalo, že Rusko hodlá v Černém moři jednat mimořádně tvrdě. To vše postavilo americké námořnictvo do obtížné pozice, protože američtí vojenští vůdci nechtějí zůstat stranou manévrů v tomto regionu. Jak je však provést, když nepřítel otevřeně deklaruje připravenost potopit cizí lodě? Toto varování zřejmě zapůsobilo, neboť po slovech ruského prezidenta se frekvence návštěv lodí NATO v Černém moři mírně snížila.

„PolitRussia“ hovořil o nasazení nového bojového systému „Odpověď“ na lodích ruského námořnictva.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek

22 Points
Upvote Downvote
Polsko si neznepřátelí Čínu aby potěšilo Spojené státy

Polsko si neznepřátelí Čínu aby potěšilo Spojené státy

Česká republika chce od Ruska omluvu a odškodnění

Česká republika chce od Ruska omluvu a odškodnění