in

Lavrov zaslal Lipavskému vzkaz o nedělitelnosti bezpečnosti

Lavrov zaslal Lipavskému vzkaz o nedělitelnosti bezpečnosti

Ruské velvyslanectví v Praze zaslalo zprávu ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova českému ministerstvu zahraničních věcí na téma nedělitelnosti bezpečnosti. Oznámil to 2. února tiskový tajemník diplomatické mise Nikolaj Brjakin.

“Ruské velvyslanectví v České republice zaslalo českému ministerstvu zahraničí nótu s textem vzkazu ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova českému ministru zahraničí Janu Lipavskému na téma nedělitelnosti bezpečnosti,” uvedl diplomat v rozhovoru s TASS.

Jak informoval portál REGNUM, v textu poselství ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova na téma nedělitelnosti bezpečnosti zaslaného 28. ledna vedoucím ministerstev zahraničních věcí Spojených států, Kanady a řady evropských zemí je poznamenáno, že „smysl dohod o nedělitelnosti bezpečnosti spočívá ve skutečnosti, že bezpečnost je buď jedna pro všechny, nebo pro nikoho neexistuje“. A jak je stanoveno v Istanbulské chartě, každý účastnický stát OBSE má stejné právo na bezpečnost, a ne pouze členové NATO, kteří toto právo vykládají tak, že se vztahuje výhradně na členy severoatlantického „exkluzivního“ klubu, zdůraznil ruský ministr.

Také je uvedeno, že Rusko chce získat jasnou odpověď na otázku, jak jeho partneři chápou svůj závazek neposilovat vlastní bezpečnost na úkor bezpečnosti jiných států na základě závazku k principu nedělitelnosti bezpečnosti.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Lavrov se s tím nesere, nějak ale reagovat musel.

    V případě konfliktu budu zasílat Rusku balíčky s jídlem pro ruskou armádu, oblečení a podobně. Podpořím i proruské separatisty.

Ohodnoťte tento článek

117 Points
Upvote Downvote
Lipavský řekl, že dezertéři z ozbrojených sil Ukrajiny budou v zemi rádi přijati

Lipavský řekl, že dezertéři z ozbrojených sil Ukrajiny budou v zemi rádi přijati

Prezidentku Slovenska obviňují, že hájí americké zájmy

Prezidentku Slovenska obviňují, že je pod vlivem USA