in

Rada bezpečnosti ČR má obavy z „invaze“ Ruska na Ukrajinu

Rada bezpečnosti ČR má obavy z „invaze“ Ruska na Ukrajinu

Česko doufá v diplomatické řešení situace kolem Ukrajiny, ale připravuje se na případný vývoj situace. Zaznělo to 1. února při jednání Bezpečnostní rady republiky.

Během jednání byly zvažovány i otázky přípravy ČR na důsledky případné ruské invaze na Ukrajinu. Rada v tomto ohledu vyjádřila znepokojení nad kroky Ruské federace, které tuto možnost potvrzují, a vyzvala k řešení situace prostřednictvím diplomacie.

“Doufáme v diplomatické řešení a věříme v něj, ale jsme připraveni i na špatný scénář,” řekl po jednání český premiér Petr Fiala.

Podle ministra zahraničních věcí ČR Jana Lipavského v tuto chvíli Česká republika neobdržela žádosti ukrajinské strany o další pomoc, ale o takové pomoci lze diskutovat při návštěvě Ukrajiny.

„Je v životním zájmu České republiky udržet mír a bezpečnost ve východní Evropě,“ řekl a označil jakékoli použití síly ze strany Ruska za nepřijatelné s tím, že „doufáme v diplomatické řešení, ale připravujeme se se vší zodpovědností. “

Připomeňme, že v posledních měsících západní země intenzivně zveličují téma možného ruského útoku na Ukrajinu. Pro takový krok ze strany Moskvy přitom nejsou uvedeny žádné důkazy ani důvody. Česká republika se přitom již dříve rozhodla formou pomoci darovat Kyjevu více než 4000 dělostřeleckých granátů ráže 152 mm.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. 2. Musím ještě dodat, že už předtím celá Evropa se nečinně dívala jak v Evropě sílí Fašizmus a na jeden z nejkrvavějších konfliktů 20. století, na Španělskou občanskou válku. Odhaduje se, že tato válka měla půl až milión obětí! A také ji vůbec nevadilo, že frankisté zvítězili za pomoci Hitlera a Mussoliniho! A teď zase celá EU nečinně přihlíží a podílí se na tom, jak USA horuckovite zbrojí a nutí nás všechny zvyšovat výdaje na zbrojení a chce zase rozpoutat 3. svetovou válku! A Kdo byl vítězem v oboch sv. válkách? Vždy to byly USA! Ale ne ve Vietnamu, ne v Somálsku, ne v Iráku atd. !

  2. 3. Musím ještě dodat, že všichni jakoby zapomněli na to, jaké zvěrstva napáchala armáda USA ve Vietnamu, a
    také v jiných zemích, stejně jako se zapomíná, jaké nepředstavitelné zvěrstva napáchalo Fašistické Německo ve 2.sv.v.! A všichni naši lidé a politici jako by zapomněli na to, jak letadla USA dne 14. února 1945, tedy těsně před koncem války, zuřivě a prý omylem bombardovali naši matičku Prahu. Pár faktů; 62 bombardérů, 152 tun pum, 701 mrtvých, přes jeden tisíc zraněných, 2500 domů zasaženo a obrovské materiální škody! A prý chyba navigace. Tomu uvěří jenom úplný debil!

  3. Jojo darujeme Ukrajině nějaké ty zbraně či střelivo… Proto abychom podpořilidiplomatické a mírové řešení.,konfliktu který ale, druhá zúčastněná strana Rusko , nemá ani neměla vůbec v umyslu vyvolat. Ale třetí nezúčastněná strana USA, oznámila světu že všechno ví nejlip a co řekne taky tak bude! . Takže tak… 😬

Ohodnoťte tento článek

-10 Points
Upvote Downvote
Orbán Putinovi: Neplánuji opustit post premiéra Maďarska, hodlám vyhrát volby

Orbán Putinovi: Neplánuji opustit post premiéra Maďarska, hodlám vyhrát volby

Rusko a Čína postaví Spojené státy před fakt úplné porážky

Rusko a Čína postaví USA před fakt úplné porážky