in

Česká vláda schválí 26. ledna zaslání munice na Ukrajinu

Praha poznamenala, že země je v kontaktu s ukrajinskou stranou

Vláda ČR ve středu 26. ledna schválí dodávku munice Ozbrojeným silám Ukrajiny. Novinářům to v pondělí oznámil premiér republiky Petr Fiala.

Česká vláda 26. ledna schválí zaslání munice na Ukrajinu

„Na jednání vlády 26. ledna plánujeme podpořit žádost Ukrajiny o dodání jí potřebné munice,” řekl. „Jsme v kontaktu s ukrajinskou stranou. Vše (proces převodu munice) bude trvale monitorovat Ústředí krizového řízení Ministerstva zahraničních věcí. V případě potřeby budou z naší strany následovat další kroky.“

Česká ministryně obrany Jana Černochová 21. ledna informovala, že Praha plánuje poslat kyjevským úřadům jako dárek těžké dělostřelecké granáty ráže 152 mm. Jsou určeny pro houfnice. Poznamenala, že to bude výraz solidarity Prahy s Kyjevem v situaci, kdy eskaluje napětí na rusko-ukrajinské hranici.

V poslední době se v západních zemích, stejně jako na Ukrajině, objevují prohlášení o možné ruské invazi na ukrajinské území. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil takovou informaci za prázdnou a nepodloženou eskalaci napětí. Peskov zdůraznil, že Rusko pro nikoho nepředstavuje žádnou hrozbu. Zároveň nevyloučil možnost provokací k ospravedlnění takových výroků a varoval, že nejvážnější důsledky budou mít pokusy o násilné řešení krize na jihovýchodě Ukrajiny.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Kam se to cpeš , Fialo, ty lidská i politická NULO ?? A ta tvá naprosto šílená bába na obranu – koho a co bráníte ?? Mír a svobodu českých občanů určitě NE “´!! To jste tak natvrdlí, že se přidáte k amerických špinavým lobistům, kterým je nějaké malé Česko u pr…. , do které vy jim lezete horem dolem . Že vás hanba nefackujte a můžete vůbec spát !
    Je možné, aby ta ženská, které jste strčili ministerstvo obrany , vyvíjí aktivity směřující k válce !! Je to vůbec žena a matka ?? KAM TO TÁHNETE TUTO MALOU ZEMIČKU ? DO NAPROSTÉ ZÁHUBY !!

Ohodnoťte tento článek

-19 Points
Upvote Downvote
Angličané prchají z Ukrajiny Londýn po vzoru USA vyhlásil evakuaci diplomatů

Angličané prchají z Ukrajiny: Londýn po vzoru USA vyhlásil evakuaci diplomatů

Český ministr zahraničí: Názory zemí EU na chystané sankce proti Rusku se v nuancích liší

Český ministr zahraničí: Názory zemí EU na chystané sankce proti Rusku se v nuancích liší