in

Česká republika chce rozšířit přítomnost své armády ve východní Evropě

Česká republika by se měla podílet na posilování jednotek NATO, které se plánují rozmístit ve východní Evropě. Oznámil to 27. ledna ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský.

Česká republika chce rozšířit přítomnost své armády ve východní Evropě

„Česká republika by se měla zúčastnit procesu rozmístění jednotek na východě NATO. Vytvoření takovýchto útvarů a hlavně dodání reálných vojenských kapacit by bylo ve prospěch bezpečnosti České republiky,“ uvedl Lipavský po schůzce s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem v Bruselu.

NATO podle něj zůstává otevřené přijímání nových států. Informoval také, že česká vláda po středečním rozhodnutí o předání více než 4000 152mm dělostřeleckých granátů na Ukrajinu zvažuje i další možnosti pomoci kyjevským úřadům.

Zdroj

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Lipavsky jste vrahové že posíláte náboje na Ukrajinu to není pomoc ale na vraždění lidí pokud to nevíte apropo USA a NATO je teroristická organizace a když ještě vezmu vlaječky USA a napicham je na mapě světa pak zjistíte že Amíci jsou okupanti s NAto

    • Už prožívám druhé chrašťěni zbraní, soudruzi Fišere lipánek a soudružky Černochová komtesa vudkyně pekarová pmrňavá pirátka lanšáglova skřet č1 č2 odletaji z mapovat válečnou zónu a povezou 4006ks granátů na zabíjení lidi a děti, v roce 1964 jsme na vojně hlídali 24hod před USA. Bez vycházek a opuštáku,obě doby na kulové hovno.

  2. Česká republika nic takového nechce..to se jen hejno poloblbů lezoucích do prdele NATO snaží vydávat svoje soukromé názory za názor všech občanů…Jen jim poněkud uniká, že tenhle jejich duševní průjem může stát spoustu lidí život…. A Lipavský by si měl uvědomit, že jediná věc kterou může udělat ve prospěch bezpečnosti České republiky jeto, že okamžitě odstoupí a nechá se dobrovolně zavřít do Bohnic…Nevím jak ostatní..ale já osobně takového zaměstnance jako je on nechci a nehodlám ho platit…což je další věc která těmhle omezencům uniká…nejsou nic jiného než naši zaměstnanci…

Ohodnoťte tento článek

-10 Points
Upvote Downvote
Rusko válku nechce ale ignorovat naše zájmy nedovolíme

Rusko válku nechce ale ignorovat naše zájmy nedovolíme

Česká republika podezírá bývalého ruského vojáka z podílu na explozích ve Vrběticích

Česká republika podezírá bývalého ruského vojáka z podílu na explozích ve Vrběticích