in

NATO nazvalo podmínky pro stažení vojsk z ruských hranic

Severoatlantická aliance (NATO) se možná dohodne na stažení svých jednotek dále od hranic s Ruskem, o této možnosti se bude diskutovat při jednání o bezpečnostních zárukách s Moskvou. Informoval o tom v pátek 7. ledna britský list Daily Telegraph.

NATO

Jak informoval list, aliance je připravena stáhnout své vojáky pouze v případě, že se sníží napětí na rusko-ukrajinské hranici. NATO chce především požádat Ruskou federaci, aby stáhla své jednotky od hranic s Ukrajinou.

O něco dříve v pátek americký ministr zahraničí Antony Blinken řekl, že NATO se na jednáních nezaváže nerozšiřovat se na východ, protože ze statutárních dokumentů organizace vyplývá možnost dalších zemí, které se k ní chtějí připojit.

Zdůraznil, že Rusko předkládá Spojeným státům řadu „naprosto neprůchodných“ bezpečnostních požadavků, aby následně obvinilo Západ z možného zhroucení dialogu.

Ještě ten den ministr zahraničí oznámil, že Spojené státy a jejich spojenci při jednáních o bezpečnosti s Ruskou federací budou nadále aktivně usilovat o diplomatické uvolnění napětí kolem Ukrajiny. Blinken poznamenal, že Spojené státy poskytnou rozhodnou odpověď na další ruskou agresi, ale diplomatické řešení je stále možné a preferované.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek také řekl, že aliance je připravena naslouchat ruským bezpečnostním obavám, ale očekává, že Moskva vyslyší i obavy aliančních zemí.

Zdroj

Podpořte nás a sdílejte naše články.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. NATO vy jste jeětě nic nepochopilo : Rusko s váma nehodlá diskutovat ,dostali jste ultimatum.Viz citace zde : Reakcia Kremľa na šialenstvo Washingtonu tento problém ešte zhoršila: „Practe sa z nášho prahu, inak vás vyženieme. To je ultimátum a nie je možné o tom rokovať.”

Ohodnoťte tento článek

Česká republika se rozhodla revidovat vztahy s Ruskem

velvyslanec v USA

Ruský velvyslanec v USA obvinil Washington z krize v Kazachstánu